Inga produkter
Förtyngningshuvuden eller guldskallar är urborrade huvuden som enkelt...
Polygarn eller Polypropylene floating yarn som det heter på engelska är...
Danville flymaster 6/0 är en mycket populär bindtråd. Fungerar utmärkt...
Deer Body (Hjorthår) har god flytförmåga och är ett mycket populärt...
Polycelon ark med fantastisk flytförmåga. Denna foam är 2mm tjock mycket...
Antrongarn är ett väldigt allsidigt flugbindningsmaterial. Det används...
Gordon Griffiths 14/0 (72 denier) är supertunn men ändå en stark...
Marabou Wooly Bugger är som det hörs på namnet den typ av marabou-fjäder...
Rio Tungstenslina Connect Core för att tillverka egna sjunkspetsar....
Fish Monkey är branschens första och ledande produktlinje med prestandautrustning utformad speciellt för kaptener, däckmanskap, professionella guider, fritidsfiskare och till och med de som rensar fisk och utför diverse underhållsuppgifter.
Fish Monkey's produkter sträcker sig från kraftiga handskar för sjömän som hanterar ledaren på trippelsiffrig blå marlin till andra som är avsedda för solskydd, gjutning och jigging och till och med snorkling och dykning, båtunderhåll, fiskrengöring och mycket mer. "Vi har täckt baserna på specialhandskmarknaden i branschen tack vare vår forskning och även vår erfarenhet som sportfiskare och båtägare", rapporterar Mossberg. "Det är den typen av insikt som leder vårt designteam till att producera världens bästa handskar för fiske, båtliv och dykning."
En helt ny vante från Fish monkey. Designad av Niklaus Bauer och hans mormor för att tillgodose behoven hos kräsna flugfiskare.
Wooly är en torghandske, halvfinger handske från Fish Monkey. Tillverkad i stickad ull med förstärkt handflata i konstläder för slitstarkare grepp. Den stickade ullen värmer fint medan du fortfarande kan ha bra kontakt och känsla med linan när du har fingertopparna fria